Zobrazuji 13 výsledků

Dva pokojíčky v Michli

Vtěsnat dva sourozence do jednoho pokoje je věčné téma. Zvýšená postel může vše vyřešit. Zde přístupná po schůdkách s úložným prostorem, které navazují na knihovnu kombinovanou s prostornou skříní. Není nafocená realizace pokoje sestry, tak aspoň vizualizace…

Tři děti v jednom pokoji (Sibřina)

Děti jsou rády spolu, tak proč jim to nedopřát, když je to možné. I další kamarád se vyspí na vysouvacím lůžku, takže o legraci v tomto pokoji určitě nebude nouze:-)

Soukromí na 12m2 (Stodůlky)

Když děti ve společném pokoji dospívají, potřebují opravdu hodně soukromí. Navíc když jde o kluka a holku. Teď mají každý svou část pokoje s postelí, skříní, stolem i dalšími menšími úložnými prostory. Dívka má konečně svou skříň se zrcadlem a kluk stůl s pořádným nasvícením LED páskem. Oba jsou změnou nadšení.

Rostoucí pokojík (Praha 10)

Zařídit pokoj nábytkem na míru pro více dětí není levná záležitost. Proto je důležité myslet dopředu a zvolit dispozice i provedení tak, aby rostoucím dětem dobře sloužily v každé fázi jejich vývoje. Zde je vše vymyšlené a připravené tak, že až se děti z batolecí a předškolní fáze vývoje stanou školáky, doděláním několika prvků se pokoj promění.

Barva lila a dvě holky (Praha 10)

Ne vždy je pravidlem, že realizace vypadá líp než návrh. Tady se dodrželo a povedlo vše. Matná barva lila se citlivě doplnila dvěma neutrálními odstíny lamina a opakuje se na zdi v podobě vtipných lemurů. Zatím nejsou třeba stoly, ale je na ně připravené místo, takže pokoj s malými změnami může sloužit mnoho let.

Pokoj talentované studentky i sportovkyně (Praha4, Hodkovičky)

Dospívající slečna už nutně potřebovala vyřešit nedostatky svého pokojíku. Místo na učení i líčení, konec povalujícím se věcem, které starý nábytek nepojme. Ten nový je vyroben z dřevěné dýhy (dub – jako podlaha) a lamina.

Pokojíček s patrem

Atypický tvar pokoje, kdy byl strop v části vytažen ke krovu, dal možnost vzniku velkorysého patra. To může sloužit buď ke hrám nebo na spaní. Prostor je tak variabilní, že se přizpůsobí měnícím se nárokům rostoucího chlapce.

Letiště pro kluka (Koloděje)

Když se dvě děti můžou rozdělit každý do svého pokoje, je to skvělé. A když je v pokoji dost místa na širokou postel je to prostě super. Letiště na spaní se krásně vešlo pod skosení. I s peřiňákem! Pod střešním oknem je na míru vyrobený psací stůl s úložnými prostory a policemi.

Pokoj pro dvě děti (Praha 5 Stodůlky)

I v malém pokoji panelového domu lze vymyslet spaní, kde má každé dítě trochu svého soukromí. Snaha byla vyhnout se klasickým palandám. Dítě nahoře je tam příliš vysoko, má vydýchaný vzduch i jeho obsluha v případě nemoci je problematická. Dole zase může někomu vadit spát s těžkým monstrem nad hlavou. Vše je doplněné úložnými prostory, kterých bylo třeba hodně. V jiné barvě lamina je pak stolová deska s prostornými šuplíky. Barvy lamina byla vybrána s ohledem na to, aby mohla fungovat v pokoji i za pět či deset let. Že je pokoj určený pro děti vlastně připomíná „jen“ strom na zdi. Ten jsem navrhla i namalovala nezávadnými vodou ředitelnými barvami.

Podkroví pro školačku (Praha 5 Chuchle)

Pokojíček byl velmi malý, přesto bylo nutné odsadit postel ode zdí kvůli nízkým obvodovým stěnám. Tím ale vzniklo množství úložného prostoru v místech, kam by se stejně nedalo už nic umístit. Postel pojme spoustu hraček, peřiny i knížky. A také už není třeba přidávat žádné další skříňky.