Ceník

Určení výše ceny záleží na domluvě a rozsahu zakázky. Někdo potřebuje jen pomoct s dispozicí pokoje nebo bytu před zamýšlenou rekonstrukcí, jiný by rád držel v ruce vizualizaci, podle které by sám postupoval, a další chce třeba detailní návrh nábytku na míru včetně výběru materiálů, zařizovacích předmětů apod. Také záleží, zda bude třeba osobní návštěva a zaměření nebo mi sami zašlete podklady a spolupráce bude probíhat on-line. V každém případě s Vámi budu po celou dobu v kontaktu a bude-li si to situace žádat, vznikne i více variant. Zakázka se může rozdělit na několik navazujících etap. Úvodním nezávazným rozhovorem počínaje, přes návrhy a jejich propracovávání až po zajištění řemeslných prací a doporučení stavební firmy. Následující ceník je pouze orientační.


a) Dispoziční řešení 

Vyřeším půdorysné uspořádání jak jedné místnosti, tak i celého bytu. Ideální rozmístění pokojů a příček před plánovanou rekonstrukcí, praktické rozmístění nábytku s ohledem na chod Vaší domácnosti. Většinou se nabídne i více variant řešení, z nichž se vybere vítězná. Výstupem je 2D půdorys s popisem a komentářem. Cenové rozpětí reflektuje velikost a složitost daného prostoru.

Jedna místnost
2000 – 3000,-
na horní hranici je běžný pokoj, kuchyně, koupelna… na dolní pak WC, chodba, šatna apod.
+ doprava a zaměření s konzultací na místě
Větší prostor
4000, - 5000,-
kuchyně spojená s obývacím pokojem, s jídelnou, členitý a atypický prostor…
+ doprava a zaměření s konzultací na místě
Byt
5000 - 10000,-
varianty možné dispozice se zanesením hlavních nábytkových kusů a zařízení
+ doprava a zaměření s konzultací na místě

b) Návrh s vizualizací 

Stejně jako v předešlém se musí vše probrat, změřit a vyřešit dispozice. Tady se navíc navrhne celkový koncept, barevné řešení, nábytek na míru. Uvidíte, jak bude vše vypadat. Výběr zařizovacích předmětů, materiálů a hotového nábytku je zatím jen v obecné rovině. Výstupem jsou 2D půdorys, 3D vizualizace a popis s komentářem. Počet pohledů podle potřeby, nejčastěji 4-5. V ceně je drobná úprava na přání klienta – úprava barvy, velikosti apod. Cenové rozpětí opět odráží velikost a složitost místnosti, kolik zahrnuje funkčních celků, kolik je třeba vymyslet nábytku na míru apod. Konzultace e-mailem nebo telefonicky v nějaké rozumné míře, jsou už obsaženy.

Jedna místnost
6000-10000,-
pokoj, kuchyně, koupelna… od 8tis, na spodní hranici je pak chodba, WC, šatna…
+ doprava a zaměření s konzultací na místě
Větší prostor
10000 – 12000,-
kuchyně spojená s obývacím pokojem, jídelnou, složitější prostor např. se schodištěm, atypický prostor (podkroví, sauna apod.)
+ doprava a zaměření s konzultací na místě
Byt
20000-50000
tady kromě velikosti záleží kolika místností se návrh bude týkat. Někde se totiž řeší jen podlaha, dveře, osvětlení… a není třeba celkové vizualizace nebo stačí jen určitý pohled
+ doprava a zaměření s konzultací na místě

 c) Přípravná fáze

K tomu, aby se návrh mohl zrealizovat, je ještě kus cesty. Vy potřebujete vědět jaké konkrétní materiály a zařízení pořídit, v jakých barvách, dekorech, velikostech, kolik co bude stát a řemeslníci zase plány, podle kterých vyrobí, zrealizují… Když se jedná o rekonstrukci, musí se vytvořit podklady, podle kterých Vám může předložit stavební firma svou kalkulaci.

Zařízení
500-1500,-/1 ks
návrh a výběr zařízení formou prezentace, doporučení či návštěva obchodu nebo zajištění vzorníků
(Zařízení koupelny, podlahy, dveře, osvětlení, tapety, výmalba, materiál na výrobu nábytku, stínění oken, čalounění, vypínače, topná tělesa…)
+ 500,-/hod návštěva obchodu, studia
+doprava, konzultace
Dokumentace
500-2000,-/1ks
Plánky, řešení detailů a potřebné kótování pro řemeslníky
(Nábytku na míru, instalací, podhledů, spárořez, stínění oken, zámečnické práce…)
 
 
Cenové kalkulace
500-1500,-/1ks
Podklady pro zadání vypracování nabídek firem a studií na práci či zařízení, komunikace s nimi, korekce
(Truhlářské práce, zařízení koupelny, nábytek, podlahy, dveře, tapety, stínění oken, osvětlení…)
 
 

d) Realizace

Ne vždy jde vše jako po másle. Často se objeví nějaké technické překážky, záměr je třeba operativně upravit tak, aby celkové vyznění nebylo narušeno. Je potřeba i pohlídat řemeslníky, aby si nic „nevylepšili“ po svém.

Objednávky
500,-/ks
Objednání zařízení, řešení platby, dopravy...
 
Dozor a koordinace
500,-/hod
Komunikace s realizační firmou nebo koordinace prací, pokud provádí více firem, dodávání potřebných podkladů, kontrola prací
+doprava
Autorský dozor
500,-/hod
Pokud si budete řídit realizaci sami nebo dáte plnou důvěru firmě, můžete se na mě obrátit, abych jen občas zkontrolovala
+ doprava

Další služby

Ne každý chce hned překopat celý pokoj nebo dokonce byt. Někdo potřebuje pomoct jen s dílčí úpravou… Ráda pomůžu všude tam, kde je to jen trochu možné.

Návrh samostatného nábytku
2000-3000,-/ks
pokud potřebujete navrhnout třeba jen knihovnu, TV stěnu, skříň… nejde ale takto navrhnout kuchyňskou linku, tu je třeba řešit jako celou místnost.
+kótování a dokumentace 1000-2000,
+případná doprava
Pouze vizualizace/půdorys
1000-4000,-/místnost
zcela podle Vašeho zadání, bez mého duševního přínosu. Záleží na velikosti, náročnosti prostoru, počtu potřebných pohledů, zda bude 2D nebo 3D
vizualizace nebude fotorealistická, ale jak můžete vidět v mých návrzích
+případné zaměření a doprava
Jednorázová konzultace
1500,-/návštěva
na místě se vyjasnění Vaše představy např. při koupi bytu, nevíte si rady s nějakým prostorem
poskytnu radu, jak vylepšit byt před prodejem apod.
+doprava
Komerční zakázky
cena se stanoví individuálně
 
 
 
Doprava
11kč/km
cena je včetně času stráveného jízdou
 
 
Hodinová sazba
500kč/hod
od této ceny se odvíjí zaměřování, návrhy, výběr zařízení, vypracování podkladů, konzultace…
návrhy se platí 50% záloha