Zobrazuji 9 výsledků

Praktické oddělení kuchyňské a obývací části (Ústí nad Orlicí)

U nově postavených bytových domů bývá oříšek, jak do jedné místnosti napasovat kuchyňskou linku (samozřejmě dostatečně velkou), jídelní kout (pěkně umístěný a kdyby bylo ještě vidět na televizi…), sedací soupravu se stolkem (dost pohodlnou pro celou rodinu), pěknou knihovnu (aby se nám tam všechno vešlo) a televizi (taktéž rozměrově neskromnou). V tomto případě se podařilo vše skloubit k velké spokojenosti.

Kuchyňská linka Provance (Praha Košíře)

Klienti se na mne obrátili rozpačití z návrhu kuchyňského studia, které prostor zahltilo skříňkami a nebralo v úvahu místnost jako celek a ani styl nevyhovoval. Já jsem změnila uspořádání i dispozici a navrhla vybourání okna a zděného předělu mezi kuchyní a jídelnou. Místo okna budou dveře směrem do zahrady a místo zídky rozšířená pracovní deska, tudíž skříňky pod ní jsou přístupné z obou stran. Povrchová úprava masivního dřeva – barevná patina s převoskováním – hraje se zařízením a stylem celého bytu. Kamenná pracovní deska ze žuly vydrží věčně. Jsou do ní vyfrézované odkapávací drážky, což šetří místo na pracovní ploše.

Beton a stěrka (Komořany)

Dvoupokojový byt v nově postaveném bytovém domě bylo potřeba opatřit základními věcmi jako kuchyňská linka se spotřebiči, všechna stropní osvětlení, dovybavení koupelny… Protože byl požadavek na co největší kvalitu (a tudíž trvanlivost) je na kuchyňské desce použitý beton (žádná imitace), na stěně do stejného odstínu namíchaná stěrka, dvířka linky jsou z akrylátu v kombinaci s pravou dřevěnou dýhou. V koupelně zrcadlo s poličkou na míru a elegantní skříňka ve stejných materiálech jako kuchyň. Vše bylo zhotoveno na zakázku v nejvyšší kvalitě.

Linka bez kompromisů (Praha – Klánovice)

Ačkoli dům oplývá osobitým kouzlem, prostor na vaření a stolování se zasekl v 70. letech – viz foto „před“. Při rekonstrukci se nejdřív řešilo vybourání dvou zbytečných příček, rozvody apod. Nová kuchyňská linka vychází z tradiční Anglie, ale bez zbytečných příkras. Nadto kvalita provedení a výběr spotřebičů je na špičkové úrovni.

Kuchyňská linka s vitrínou (Osenice)

Když je kuchyňská linka nekvalitní – s levným kováním a obyčejnou fólií na dvířkách – doslouží velmi rychle. To postihlo i majitele domku v Osenici. Po posouzení několika variant bylo rozhodnuto, že nová linka bude mít proto kvalitní kování, výsuvné šuplíky pro pohodlnější přístup k nádobí a nadčasovou kombinaci barev, kterou zajistí lamina v dekoru dub rustical a světlý alabaster.

Návrh kuchyně v domě Art deco (Praha 7)

Původní kuchyň nevyhovovala ani svým prapodivným uspořádáním, ani svým rádoby moderním stylem. Navržená linka zohledňuje jak touhu majitelů po moderní kuchyni, tak i to, že se jedná o starý bytový dům. Masivní dřevo bude drásané a domořené do odstínu šedo-modré a šedo-bílé. Samostatná digestoř je značky Falmec.

Kuchyňská linka v panelovém bytě (Praha13)

Nevyhovující úzká kuchyň, jak jí většina lidí z panelových bytů zná, potřebovala už opravdu vyměnit. Jenže dnešní požadavky na moderní vaření se dají těžko vměstnat do tak malého prostoru. Musela se proto kompletně změnit dispozice včetně příčky oddělující kuchyňskou od obývací části. Vznikl prostor, který je krásně vzdušný, a do kuchyně se vešlo vše potřebné včetně mrazáku navíc.

Originální kuchyň s jídelnou (Praha 4)

Nešťastný trend dnešních kuchyňských linek – přebujelé rozměry, které zbytečně zasahují do obytných částí a materiály, které už za rok jsou „out“, tady nenajdete. Zato spoustu originálních prvků ano. Na zakázku vyrobené kachle jsou vsazeny do oblázkového obkladu, který si samostatně pluje nad pracovní deskou. Efekt se ještě umocní rozsvícením bodových světel s úspornými zdroji, takže i od stolu se má člověk čím kochat. Pro výrobu jsem použila dřevěnou dýhu (fládrování krásně přechází přes čelní plochy)kombinovanou se zelenými prvky (lakovaná čela a police v polomatu). Aby se dosáhlo odlehčení, některé spodní skříňky nemají sokl a jsou uchyceny letmo nad podlahou. Tím se přivede světlo, opticky se zvětší podlahová plocha). Rekonstrukce proběhla včetně podlah na celém podlaží- v kuchyňské části místnosti bylo použito PVC Talaray a v jídelní dubová plovoucí podlaha s podlahovým vytápěním pomocí topné fólie Ecofilm.

Kuchyň na míru v developerském bytě (Praha 8)

Dnešní trend je, že v nově postavených bytech je kuchyňská linka součástí obývacího pokoje. Pak je ovšem častou chybou, že klient nejprve řeší kuchyňskou linku (samozřejmě prostornou, aby se vše vysněné vešlo) a pak nastane rozčarování, když do zbytku prostoru musí ještě umístit sedací soupravu, jídelní stůl, TV stěnu… Tady ovšem byl pro kuchyň vyčleněn samostatný i když nevelký výklenek, což nás donutilo o každé skříňce, poličce, spotřebiči atd. dvojnásob přemýšlet. S kuchyní se ještě vyrobil laťový předěl a nízké skříňky v obýváku, takže je vše krásně propojené.