Zobrazuji 9 výsledků

Redesign ložnice (Lhotka)

Ložnice už volala po změně delší dobu. Postel, skříň i vestavná šatna sice stále dobře slouží, ale vzhledově to chtělo nějak zmodernizovat. Stačilo „jen“ vyměnit pár věcí a proměna vypadá náramně. Ovšem sladit všechna osvětlení, nové úchyty skříně, tapetu… dalo trochu zabrat. Pryč šly i staré okenní žaluzie a nahradilo je plisé se závěsem.

Oddělená šatna (Praha 4)

Nevyhovující ložnice, postel hned u dveří, špatně přístupné oblečení pod zkosením – to vše bylo odstraněno, aby vznikla vzdušná příjemná ložnice se spoustou úložného prostoru v nově vzniklé oddělené šatně i v čele za postelí.

Studentský pokoj s veselou tapetou (Praha 4)

Už byl opravdu nejvyšší čas odstranit smrkový nábytek z dětského pokoje a vytvořit něco vzdušného, současného, ale zároveň útulného. To hlavně díky závěsu kolem postele a plisé v oknech. V budoucnu může sloužit jako pokoj pro hosty bez jakýchkoli dalších úprav.

Harmonie moderny se starožitností (Praha 4)

Někomu připadá moderní zařízení příliš studené. Jenže když ono je tak praktické a vše se do nových skříní na míru tak báječně vejde… Ale i tady je pomoc snadná. K starožitnému pianu se pořídilo výrazné křeslo v podobném stylu. Nábytek se nechal vyrobit na míru a to v kombinaci lamina světlého a lamina s drobným hravým vzorkem. Oba světy propojuje nové stříbrošedé čalounění kolem postele a stejné římské závěsy. Ze zastaralého dětského pokojíku s stala opravdová dámská ložnice.

Výrazná tapeta (Praha-Stodůlky)

Popasovat se s malým prostorem, který ve většině bytů na ložnici připadne, není zrovna snadné, zvlášť když se sejdou požadavky na hodně úložného prostoru a pracovní kout. Samozřejmě aby „to“ bylo vzdušné a útulné… Výsledný dojem po zdařilé realizaci umocňuje podlaha z dřevěných parket – jev v panelových bytech nevídaný!

Dvě ložnice a obývák (Praha 6)

Návrh nábytku do tří místností panelového bytu. Na míru vyrobený nábytek poskytne o tolik víc úložného prostoru, navíc vše působí čistě a vzdušně. Zákazník se vždycky diví, ale já vím své. Už na samém začátku:-)

Postel a skříň v podkroví (Praha 5 Smíchov)

Na malém prostoru se přes několik variant dospělo k řešení, které nabízí dostatek úložného prostoru, aniž by se tím místnost přidusila. Toho bylo dosaženo použitím světlého lamina na čelních stěnách a šuplících. Ty nezabírají celý půdorys postele, což vypadá ještě víc odlehčeně.

Skříně nebo šatna? (Praha 5 Luka)

Manželé byli rozpačití z návrhu architekta zabrat polovinu ložnice a vybudovat tam šatnu. Šatna je většinou výborná věc, když mi ale má odkrojit z ložnice tolik, že už zbyde místo jen na postel narvané u stěny, je lepší zůstat u staré dobré skříně. Potřeba většího úložného prostoru se vyřešila závěsnými skříňkami pod stropem, kde opticky nezaberou tolik místa. Minimalisticky uspořádané skříně se zrcadly jsou v přední části místnosti, zatímco část místnosti, kde se nachází postel, je zvýrazněná použitím výraznější tapety.

Postel s dřevěným čelem (Úvaly)

Konečně se v novém domě dostalo i na ložnici. Na čelní stěně byla navržena a vyrobena policová stěna, která slouží jako knihovna, hudební koutek i peřiňák. Kvalitní postel je z masivního dubu s čelem ze stejného materiálu. Časem přibude ještě tapeta, která bude mezi hranoly prosvítat.