Zobrazuji 10 výsledků

Obývací pokoj s novým krbem (Vodňany)

V rámci rekonstrukce RD největších změn doznalo přízemí. Rekonstrukce koupelny, nové podlahy, osvětlení, římské rolety v oknech, renovace kuchyňské linky. Ovšem v obývacím pokoji nezůstalo z původního téměř nic. Prostor korunuje nově vystavěný krb v moderním stylu.

Obývák s akváriem (Újezd n/L)

Kompletní rekonstrukce nevelké místnosti, kam se musela vejít nová kuchyňská linka místo staré zcela nevyhovující, jídelní stůl a obývák se sedačkou a skříňkami. Plusem místnosti je vstup na zahradu, mínusem pak velké množství malých oken. Alespoň dvě okna vizuálně spojila společná římská roleta.

Malá garsonka (Praha Libuš)

Garsonky vždy vyžadují důmyslné řešení prostoru. Tady ovšem dvojnásob. Jedna nevelká místnost musí sloužit jako kuchyň se všemi nutnými spotřebiči, jídelna, obývací pokoj i ložnice. Vše se vešlo díky na míru řešeným úložným prostorům a sklopné posteli. Aby se prostor oživil a nepůsobil nudně, stačilo vybrat hezkou tapetu a doladit s na míru vyrobeným čalouněním a polštářky.

Knihovny

Knihovna může mít i další funkce než je jen ukládání knih. Ta v obývacím pokoji je kombinovaná s částmi, kam se můžou vystavovat dekorace. Zasklená část je s LED osvícením. Knihovna v pracovně má zase několik uzavřených skříněk, přičemž ty spodní slouží pro kancelářské věci, tiskárnu apod. Do knihovny je zde vetknutá bytelná stolová deska z pravé dýhy, pod kterou je zasunutý kontejner. Pod deskou je také skrytá okapnička pro nenápadné vedení kabelů.

Nová TV stěna (Praha 4)

Tady už to chtělo změnu. Moderní, nadčasové a přesně na míru. Komín se obložil sádrokartonem, za kterým jsou vedeny všechny ty nepěkné kabely pěkně dolů do skříňky. Ta je vyrobena z lamina v hlubokém matu.

Návrh kuchyně a obývacího prostoru (Nymburk)

Tento prostor byl na první pohled nadstandardní. Návrh se snažil vyzdvihnout všechny přednosti prostoru. Vím, že to vždy nejde, ale je to úleva, když nemusí být sedačka nalepená na kuchyňské lince…

Obývák v novém hávu (Praha – Modřany)

Místnost, kde i při velké změně stále tepe původní zdravé srdce. Stůl, židle i odlehčená sedací sestava byly kvalitní, dřevěné kousky, tak proč je hned nahrazovat. Stačí sebrat odvahu a vybrat nápaditou látku na nové čalounění. Takový originál se časem rozhodně neomrzí. Do stejného odstínu dřeva je mořená nová knihovna, která nabízí dost úložného prostoru a přesto působí vzdušným dojmem.

Spojení obýváku s kuchyní (Benešov)

Velmi častý požadavek – jak skloubit obývací, kuchyňskou a jídelní část do jedné místnosti. Vše se hlavně musí předem dobře proporčně promyslet a naplánovat. Častá chyba je hned zajít do kuchyňského studia a nechat si navrhnout linku bez ověření, jak bude v prostoru fungovat. Zde kombinace sektorové kuchyně z Ikey a nábytku vyrobeného na míru.

Útulný pokoj ve mlýně (Kralupy nad Vltavou)

V nevelké atypické místnosti bylo třeba vyřešit především rozmístění zón, kam umístit televizi, jídelní stůl atd. Řešením bylo vyrobení předělu z laminovaných desek. Ze stejného materiálu vznikl úložný prostor za dveřmi, který ale nezastiňuje krásné trámy, charakteristické pro tuto starou budovu.

Pokoj s originální knihovnou (Praha 4)

Původní pokoj trpěl snad všemi neduhy, které můžeme často vidět v českých obývacích pokojích. Nekvalitní nábytek z fólií potažených desek, po několika letech používání už ani nedokáže stát rovně. Všude buk „aby se to hodilo“, krátké záclonky, jak v maloměstské cukrárně. Zvolením výraznějších barev dostal pokoj švih, knihovna na míru se stala výrazným originálem – solitérem a navíc pojme mnohem víc knih. Ostatní nábytek je pořízený v Ikee. Různě veliká a tvarovaná okna byla sjednocena pověšením nových a stejně dlouhých záclon.