Zobrazuji 9 výsledků

Obývací pokoj s novým krbem (Vodňany)

V rámci rekonstrukce RD největších změn doznalo přízemí. Rekonstrukce koupelny, nové podlahy, osvětlení, římské rolety v oknech, renovace kuchyňské linky. Ovšem v obývacím pokoji nezůstalo z původního téměř nic. Prostor korunuje nově vystavěný krb v moderním stylu.

Obývák s akváriem (Újezd n/L)

Kompletní rekonstrukce nevelké místnosti, kam se musela vejít nová kuchyňská linka místo staré zcela nevyhovující, jídelní stůl a obývák se sedačkou a skříňkami. Plusem místnosti je vstup na zahradu, mínusem pak velké množství malých oken. Alespoň dvě okna vizuálně spojila společná římská roleta.

Malá garsonka (Praha Libuš)

Garsonky vždy vyžadují důmyslné řešení prostoru. Tady ovšem dvojnásob. Jedna nevelká místnost musí sloužit jako kuchyň se všemi nutnými spotřebiči, jídelna, obývací pokoj i ložnice. Vše se vešlo díky na míru řešeným úložným prostorům a sklopné posteli. Aby se prostor oživil a nepůsobil nudně, stačilo vybrat hezkou tapetu a doladit s na míru vyrobeným čalouněním a polštářky.

Knihovny

Samostatné návrhy obývacích stěn/knihoven jsou pojaty každá jinak. První je kombinací uzavřených částí se šuplíky a prosklenou vitrínou s LED osvícením. Druhá knihovna v pracovně má zase dole uzavřené skříňky, které slouží pro kancelářské věci, tiskárnu apod. Do knihovny je zde vetknutá bytelná stolová deska z pravé dýhy, pod kterou je zasunutý kontejner. Pod deskou je také skrytá okapnička pro nenápadné vedení kabelů. Třetí návrh je realizován v jídelní části obývacího pokoje, spojuje tedy funkci příborníku a obývací stěny zároveň.

Nová TV stěna (Praha 4)

Tady už to chtělo změnu. Moderní, nadčasové a přesně na míru. Komín se obložil sádrokartonem, za kterým jsou vedeny všechny ty nepěkné kabely pěkně dolů do skříňky. Ta je vyrobena z lamina v hlubokém matu.

Obývací pokoje-návrhy

Obývací pokoj by měl být parádní částí bytu či domu. Místem relaxace i setkávání. Úložných skříněk tak akorát, aby se vše potřebné vešlo, ale prostor se příliš nezaplnil. V malých místnostech se snažím najít místo ve výšce i pod stropem, které se dá dobře využít a přitom je mimo zorný pohled, naopak místo na zemi odlehčit. Často je vidět, že to mají lidé právě obráceně. Tyto návrhy si zákazníci realizovali sami, proto nemám fotky. Nebo poslali, ale není to úplně na prezentaci:-)

Obývák v novém hávu (Praha – Modřany)

Místnost, kde i při velké změně stále tepe původní zdravé srdce. Stůl, židle i odlehčená sedací sestava byly kvalitní, dřevěné kousky, tak proč je hned nahrazovat. Stačí sebrat odvahu a vybrat nápaditou látku na nové čalounění. Takový originál se časem rozhodně neomrzí. Do stejného odstínu dřeva je mořená nová knihovna, která nabízí dost úložného prostoru a přesto působí vzdušným dojmem.

Spojení obýváku s kuchyní (Benešov)

Velmi častý požadavek – jak skloubit obývací, kuchyňskou a jídelní část do jedné místnosti. Vše se hlavně musí předem dobře proporčně promyslet a naplánovat. Častá chyba je hned zajít do kuchyňského studia a nechat si navrhnout linku bez ověření, jak bude v prostoru fungovat. Zde kombinace sektorové kuchyně z Ikey a nábytku vyrobeného na míru.

Pokoj s originální knihovnou (Praha 4)

Původní pokoj trpěl snad všemi neduhy, které můžeme často vidět v českých obývacích pokojích. Nekvalitní nábytek z fólií potažených desek, po několika letech používání už ani nedokáže stát rovně. Všude buk „aby se to hodilo“, krátké záclonky, jak v maloměstské cukrárně. Zvolením výraznějších barev dostal pokoj švih, knihovna na míru se stala výrazným originálem – solitérem a navíc pojme mnohem víc knih. Ostatní nábytek je pořízený v Ikee. Různě veliká a tvarovaná okna byla sjednocena pověšením nových a stejně dlouhých záclon.