Zobrazuji 6 výsledků

Hnědo-bílá kombinace (Praha 5)

Elegantní a moderní kombinace barev zaručuje, že se nikdy neokouká. Horní dvířka jsou v bezúchytkovém provedení, mají tzv. Push systém kování. Někdy to lidi s úchytkama přeženou, až to bije do očí.

Knihovny

Knihovna může mít i další funkce než je jen ukládání knih. Ta v obývacím pokoji je kombinovaná s částmi, kam se můžou vystavovat dekorace. Zasklená část je s LED osvícením. Knihovna v pracovně má zase několik uzavřených skříněk, přičemž ty spodní slouží pro kancelářské věci, tiskárnu apod. Do knihovny je zde vetknutá bytelná stolová deska z pravé dýhy, pod kterou je zasunutý kontejner. Pod deskou je také skrytá okapnička pro nenápadné vedení kabelů.

Zábradlí a knihovna na galerii (Davle)

Zábradlí mi vyrobili podle návrhu šikovní zámečníci. Knihovna se pyšně vypíná přes obě patra, prostor sjednocuje a podtrhuje neobvyklou výšku až k šikmé střeše. Řešilo se i osvětlení.

Zábradlí ne tak docela (Praha 4 Braník)

Musí zábradlí vypadat vždy nutně jako zábradlí? Teaková spárovka (původně určená pro kuchyňskou desku) krásně ladí s nerezem. Zábradlí plní svůj účel – nikdo se nesvalí na schody a přitom dokáže ještě sloužit k vystavování dekorací, odkládání časopisů aj.

Napůl šatna, napůl pokoj pro hosty (Velké Popovice)

Malou místnost bylo třeba maximálně využít pro ukládání všeho možného, ale zároveň aby sloužila k občasnému přespání. Že by při tom ještě mohla být hezká a útulná? Ano, jde to. Množství skříní je potlačeno použitím bílého lamina a naopak pozornost upoutá originální a na zakázku vyrobený ornament ze samolepící fólie.

Skříně nebo šatna? (Praha 5 Luka)

Manželé byli rozpačití z návrhu architekta zabrat polovinu ložnice a vybudovat tam šatnu. Šatna je většinou výborná věc, když mi ale má odkrojit z ložnice tolik, že už zbyde místo jen na postel narvané u stěny, je lepší zůstat u staré dobré skříně. Potřeba většího úložného prostoru se vyřešila závěsnými skříňkami pod stropem, kde opticky nezaberou tolik místa. Minimalisticky uspořádané skříně se zrcadly jsou v přední části místnosti, zatímco část místnosti, kde se nachází postel, je zvýrazněná použitím výraznější tapety.